میزان واردات نفت هند از ایران در ماه اکتبر به میزان ۳۸.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و به ۴۶۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آمارهای منابع تجاری و داده های موسسه تامسون رویترز نشان می دهد که میزان واردات نفت هند از ایران در ماه اکتبر به میزان ۳۸٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و به ۴۶۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است. این رقم نسبت به ماه سپتامبر ۱۲٫۵ درصد رشد نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، میزان کل واردات نفت هند در ماه اکتبر به ۴٫۱ میلیون بشکه در روز رسید که حدود ۱۵ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت. این آمارها، ۴٫۶ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. میزان واردات نفت هند از آمریکای لاتین و آفریقا در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته در حالی که میزان واردات از کشورهای خاورمیانه افزایش داشته است.

میزان واردات نفت هند از ایران در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۷ به ۴۸۶ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز رسیده که ۷٫۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد.

میزان واردات نفت هند از عربستان در ماه اکتبر با ۶٫۹ درصد کاهش به ۷۵۳ هزار بشکه در روز رسیده است. میزان صادرات نفت عراق به هند نیز در این ماه ۲۷٫۳ درصد افت داشته و به ۷۵۷ هزار بشکه در روز رسیده است. بدین ترتیب ایران بعد از عراق و عربستان سومین تامین کننده بزرگ نفت هند بوده است.